کیف پول

کیف پول ارز دیجیتال چیست ؟

با توجه به ماهیت ارزهای دیجیتال ، امکان نگهداری از آنها تنها در بستر نرم افزاری وجود دارد. به این ترتیب در صورتی که شما قصد خرید و یا مبادله هر یک از انواع ارزهای دیجیتال را داشته باشید، لازم است تا نسبت به به کارگیری یکی‌ از نرم‌افزارهای موجود برای نگهداری و یا جابجایی‌های آتی از آن استفاده کنید. بنابراین لازم است تا هر کاربر قبل از خرید هرگونه ارز دیجیتال برای افتتاح یک کیف پول دیجیتال با رعایت کلیه اصول امنیتی برای خود اقدام نماید تا در صورت تمایل به خرید ارزهای دیجیتال،  ارز خود را به عنوان مالک در آن نگهداری نموده و برای مراجعات بعدی محافظت نمایید. با توجه به ماهیت امنیتی پیچیده این مدل از کیف پولها ، بهتر است تا از کیف پولهای موجود در بازار که عمدتا توسط شرکت‌های معتبری طراحی و ارائه شده ا‌ند استفاده کنید.این کیف پولها در انواع انلاین  و یا اپلیکیشن‌های قابل نصب بر روی موبایل با امنیت خوبی‌ به صورت رایگان قابل تهیه و استفاده میباشند. البته انوع سخت افزاری آنها نیز در بازار موجود است که از امنیت بالاتری نسبت به سایر انواع برخوردار است. بهتر است تا در صورت عدم آشنایی با انواع این کیف پولها قبل از استفاده و انتخاب هر یک از آنها ، اطلاعات خود را نسبت به چگونگی کار با آن از طریقه کارشناسان باتجربه در این حوزه بالا برده و پس از آن متناسب با نیز کاربری خاص خود از یکی‌ از انواع آن استفاده کنید. 


آیا امکان ایجاد و یا تهیه کیف پول ارز دیجیتال از کوبن پرداز وجود دارد ؟

امکان ارائه این کیف‌ها از طریق کوین پرداز وجود ندارد. کارشناسان ما آماده پاسخگوی و مشاوره رایگان در این ارتباط بوده تا شما را در انتخاب کیف پول مناسب راهنمایی خواهند کرد. 


امنیت کیف پولهای ارزهای دیجیتال چقدر است ؟ 

صرف نظر از این که از چه نوع کیف پولی‌ استفاده می‌کنید، عمدتا افراد جهت نگهداری ارزهای خود در مواردی که مقدار آن زیاد باشد کیف پولهای سخت افزاری را پیشنهاد میدهند . این موضوع به معنای عدم اطمینان به کیف پول های انلاین و یا کیف پولهایی اپپلیکیشنی نبوده و صرفا مزیت در دسترس بودن مدل سخت افزاری در هر زمان و هر کجا را در بر دارد. 


چطور از کیف پول ارزی خود حفاظت کنیم ؟

با توجه با اهمیت بالای این گونه از کیف پولها که بخشی از دارائی افراد را در خود نگاه میدارند ، بدون شک لازم است تا نسبت به تهیه کیف پول خود از منابع و شرکت‌های معتبر اقدام کنید ، در غیر این صورت احتمال خسارت به دارایی های شما همواره وجود خواهد داشت. شرکتهای ارائه دهنده کیف پول ها کلیه‌ نکات امنیتی را به جهت جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی‌ و یا حملات سیبری به کار بسته و از این بابت خطری کیف پول شخصی شما را تهدید نخواهد کرد. با توجه به قابلیت و کاربرد کیف پولها عمدتا تفاوت و یا ترجیح چندانی در ارتباط با انتخاب یک نوع از آنها وجود نداشته و تنها لازم است تا متناسب با نیاز خود از اتواع معتبر آن ها استفاده کنید. به منظور تامین امنیت انواع این گونه از کیف پولها ، تنها لازم است تا از در اختیار گذاشتن اطلاعات محرمانه آن به سایر افراد خودداری کنید و در حفظ این اطلاعات دقت کافی را به کار ببرید.


آیا کیف پول من تنها متعلق به من است یا امکان استفاده از آن توسط افراد دیگر نیز وجود دارد ؟

با توجه به اینکه داشتن و یا ایجاد یک کیف پول جدید برای شما هزینه ای نخواهد داشت ، بهتر است تا هر کاربر برای نگهداری هر گونه رمزارز  از کیف پول اختصاصی خود را استفاده کند و جدا از به کار بردن کیف پول خود به صورت اشتراکی‌ و یا در اختیار گذاشتن گذر واژه آن به دیگران پرهیز نماید. فراموش نکنید که دارنده کیف پول تنها با دسترسی‌ به گذرواژه آن امکان دسترسی‌ به محتوای آن و یا جابجابی ارزهای داخل آن را خواهد داشت. 


اگر رمز عبور کیف پول خود را فراموش کنیم چه خواهد شد ؟

امکان ورود به کیف پول تنها از طریق در اختیار داشتن رمز عبور خواهد بود. این بدین معنی است که دارنده رمز عبور به عنوان مالک آن شناخته شده و قادر به جابجابی ، انتقال و یا فروش محتوای آن خواهد بود. به منظور جلوگیری از هر گونه سو استفاده احتمالی‌ در انواعی از کیف پولها امکان احراز هویت کاربر از طریق اپپلیکیشن‌های همراه نصب شده بر روی موبایل و یا ابزار‌های عمومی‌ تر چون گوگل اتنتیکیتر در کنار گذر واژه ، امنیت استفاده و کاربری کیف پولها را تضمین می‌کند. 


ایا امکان بازیابی و یا مسدود کردن کیف پولهای دیجیتالی در صورت فراموشی گذر واژه آن وجود دارد ؟

در صورتی که گذر واژه خود را فراموش کنید ، متاسفانه امکان دسترسی‌ به آن غیر ممکن خواهد شد. البته برای جلوگیری از این اتفاق کیف پولهای معتبر با در اختیار گذاشتن تعدادی از کلمات به صورت تصادفی در زمان افتتاح یک کیف پول جدید ، امکان بازیابی و دسترسی‌ به کیف پول را در زمانی که گذر واژه آن را فراموش کرده باشید فراهم می آورند . در صورتی که هیچ یک از روشها برای ورود و یا بازیابی محتوای کیف پول خود را نداشته باشید عملا محتوای کیف پول خود را از دست داده خواهید داد.در صورتی که امکان ورود به کیف پول ارزهای دیجیتال خود را نداشته باشید، امکان ابطال و یا مسدود کردن آن برای هیچ مرجعی  وجود نخواهد داشت و لازم است بدانید حتی مرجع صادر کننده کیف پول که آن را در اختیار شما گذاشته  و نه هیچ کس دیگر هرگز به محتوای آن دسترسی پیدا نخواهد کرد. مواکدا توصیه میشود در این ارتباط نهایت دقت خود را به کاربرده و در صورت نیاز از راهنمایی کارشناسان این حوزه استفاده نمائید. 


آیا لازم است تا برای هر خرید اطلاعات کیف پول خود را در اختیار کوین پرداز قرار دهم ؟

کیف پول شما متعلق به شماست و "کوین پرداز" در هیچ یک از مراحل خرید به اطلاعات و محتوای آن دسترسی‌ نخواهد داشت. شما لازم است تنها آدرس کیف پول خود را به جهت جابجایی ارز خریداری شده در اختیار "کوین پرداز " قرار دهید. لازم به توضیح است که آدرس کیف پول شما صرفا امکان انتقال ارز به آن را فراهم کرده و کاربرد دیگری نخواهد داشت. 


آیا امکان استفاده از چندین کیف پول برای خرید وجود دارد؟

از آنجا که ممکن است هر کاربر به طور همزمان متناسب با نوع نیاز و کاربری خود چندین کیف پول داشته باشد، در هر خرید امکان استفاده از هر یک از آنها را خواهد داشت و از این بابت محدودیتی وجود ندارد. برای هر خرید ، لازم است تا شما آدرس کیف پول مورد نظر خود را برای همان خرید مشخص نمائید.