AIRDROPS

۱۳ تیر ۱۳۹۹ ۲۲:۰۳:۲۸

Airdrops  یکی از فرایند های جذاب در ارزهای دیجیتال است که مورد استقبال بسیاری از افراد قرار گرفته است. ایردراپ در لغت، به معنای ارسال بسته های کمکی یا بسته هایی که به وسیله هواپیماها بر زمین ارسال میشود.  این واژه تا حدودی میتواند هویت و فعالیت های خود را در ارزهای دیجیتالی مشخص کند.

این فرایند، توسط شرکت های بزرگ یا ارزهای نوظهور انجام میشود و بطور کلی میتوان گفت که جنبه تبلیغاتی این امر بسیار بیشتر از کارایی آن است.

با گذشت روز افزون استفاده از ارزهای دجییتالی و هدف گذاری هایی که شرکت های ارزهای دیجیتالی برای آینده این ارزها و فناوری های پایه آن انجام داده اند، گاها باعث میشود که این شرکت ها اقدام به انجام فرایند هایی کنند که این فرایند ها در نهایت منجر به استفاده بیشتر مردم از ارزهای دیجیتالی شود.

درحال حاضر بسیاری از مردم اعتماد چندانی به ارزهای دیجیتالی پیدا نکرده اند. هرچند این موضوع نسبت به شروع کار ارزهای دیجیتالی دستخوش تغییرات اساسی شده است. ولی همچنان بسیاری ترجیح بر سرمایه گذاری در بازارهای فیزیکی دارند تا در ارزهای دیجیتالی.

 

ایردراپ چیست؟

ایردراپ جه نقشی در توسعه ارزهای دجیتالی دارد؟

چرا باید به استفاده از ایردراپ ها توجه نشان دهیم؟

میدانیم که سیاست شرکت هایی که از ایردراپ استفاده میکنند، برمبنای این مسئله است که اینده ارزهای دیجیتالی را تسخیر کنند و نوعی فعالیت تشویقی برای استفاده از ارزهای دیجیتالی محسوب میشود. ولی اگر نگاهی گذرا به گذشته ارزهای دیجیتالی و ماهیت آن ها بیاندازیم، میدانیم که این ارزها و استفاده از آن ها بطور روز افزون درحال بیشتر شدن است.

شاید تا چندی پیش، حاکم بلامنازع بازارهای ارز های دیجیتالی بیت کوین بوده  است. البته این موضوع به این معنا نیست که بیت کوین اولین ارز دیجیتالی است که روانه بازار های جهانی شد. بلکه پیش از آن هم تلاش های بسیاری برای تولید ارز دیجیتالی صورت گرفته بود.

ارزهای دیجیتالی در کنار اینکه خود یک فناوری نوپایه بودند، فناوری های دیگری را هم بصورت نوپا همراه با خود توسعه داده است.  یکی از این فناوری ها بلاک چین است که بستری برای انتقالات ارزهای دیجیتالی است.

 در سال 2017، کشور های مختلفی شروع به راه اندازی شبکه peer to peer  بیت کوین کردند و در این بین نیز بیش از پانصد کمپانی مختلف، اقدام به ساخت و بهره بری از شبکه بلاک چین کردند. آن ها دریافتند که با استفاده از بلاک چین و شبکه آن میتوان تا حد بسیار زیادی امنیت را افزایش داد و درکنار آن نیز، هزینه های جاری را کمتر کرد. در این بین IBM نیز توانست بلاک چین خودش را با ارائه راه حل هایی برای مشکلات مالی و استاندارد های ایمنی برای استفاده دولتی ارتقا دهد.

این تنها آغازی بر استفاده از ارزهای دیجیتالی بوده است که بعد ها با توسعه بیشتر این فناوری و استفاده بیشتر آن توسط مردم، توانست به رشد و توسعه بسیار بیشتری دست یافته است.

در این بین ارزهای مختلفی که توسط شرکت ها توسعه داده میشوند هم توانسته اند تا حدودی با ارائه سیاست های مختلف تا حدودی خودشان را در بازرهای معاملاتی جهانی جای دهند. این سیاست ها میتواند از استفاده از ایردراپ آغاز شود و تا سیاست هایی مانند تقویت پشتیبانی، ایجاد برنامه هایی برای استقبال عمومی بیشتر و ... را پیگیری کنند.

با وجود چنین رقابت تنگاتنگی، ارزهای دیجیتالی تازه تر و نوظهور و یا ارزهای دیجیتالی ای که درحال حاضر نیز درحال رقابت با یکدیگر هستند، چگونه میتوانند در این رقابت پیروز باشند؟ یکی از این راه های پیروزی در رقابت های ارزهای دیجیتالی، سیاست های تبلیغاتی شرکت هاست که یکی از این سیاست ها، توزیع ارزهای دیجیتالی و توکن ها بصورت رایگان میان کاربران است که اصطلاحا به آن airdrop میگویند.


ایردراپ چیست؟

ایردراپ یک فرایند کاملا تبلیغاتی و منطبق با سیاست های شرکت های مختلف است که در آن به دلایل مختلفی که شرکت ها عموما برای تبلیغات ارز دیجیتالی خود انجام میدهند، اقدام به توزیع ارز دیجیتالی رایگان میان کاربران خود میکنند.

در ایردراپ، میتوانید سکه ها و توکن های جدید بسیاری را از طریق راه های مختلفی مانند جایزه دادن و... میان کاربرانی که در سیستم دارای ارز دیجیتال بوده اند، توزیع میکنند. برای مثال، شما ممکن است از ارزهای دیجیتالی مختلفی مانند بیت کوین ها، اتریوم، مونرو و... استفاده کنید. در این شرایط میتوانید درخواست استفاده از ارزهای دیجیتالی دیگر بصورت رایگان و از طریق ایردراپ کنید.

تا حدودی ایردراپ میتواند برای شما امکان دریافت ارزهای رایگان را فراهم کند پس در این شرایط نمیتوان ایردراپ را به همان معنای دریافت بسته های کمکی از راه هوایی دانست بلکه میتوان آن را به معنای یک سکوی پرتاب آزاد هم ترجمه کرد.

اما سوال اینجاست که چرا ارزهای دیجیتالی که مدام ارزش آنها رو به رشد است، توسط شرکت ها بصورت رایگان میان کاربران توزیع میشود؟ مسئله  اینجاست که شرکت ها برای اینکار، سعی دارند که منابع ارز دیجیتالی را بیشتر کنند. و این مسئله باعث میشود که ارز دیجیتالی از تمرکز بر یک ارز بخصوص، مانند بیت کوین ، خارج شده و استفاده از ارزهای دیجیتالی دیگر هم میان افراد در بازار توزیع شود. شاید این امر کمی هم به جلوگیری از ایجاد حباب در ارزهای بخصوصی، مانند بیت کوین، هم تاثیر گذار باشد.

همچنین، سیاست استفاده از ایردراپ، در اصل یک سیاست تشویقی است که شرکت ها برای نگهداشتن سرمایه گذاران و همچنین، تشویق دیگر افراد برای استفاده از ارز دیجیتالیشان، اقدام به توزیع توکن های رایگان میان اعضای خود میکنند. در این شرایط، افراد بیشتر در سرمایه گذاری در ارز دیجیتالی ترغیب میشوند.

همچنین، شما میتوانید با استفاده از ایردراپ، اطلاعات جدید خود را به گوش سرمایه گذاران ارزهای دیجیتالی برسانید، آن ها را با نام خود و ارز دیجیتالی خود آشنا کنید و مواردی مانند پشتیبانی، ارزش ارز دیجیتالیتان و مواردی از این دست را برای ان ها توضیح دهید.

از طرفی، بسیاری از افرادی که به تازگی وارد سیستم ارزهای دیجیتالی شدن، با استفاده از توکن های رایگانی که بدست آورده اند، اقدام به مبادلات مالی و یا خرید کردن میکنند. این مسئله باعث میشود که لذت خرید کردن با ارز دیجیتال را تجربه کرده و  به نوعی، معتاد استفاده از ارزهای دیجیتالی شوند و بخواهند مجددا برای دریافت ارزهای دیجیتالی خود، اقدام کنند.

این ایردراپ ها ممکن است به شیوه های مختلفی به مخاطب داده شود. برای مثال، یک شرکت برنامه میریزد که شما با فالو کردن آن ها در اینستاگرام، میزان مشخصی توکن و یا سکه دریافت کنید.یا با معرفی ارز دیجیتالی به دیگر افراد، توکن های بیشتری دریافت کنید.

این مسئله هم برای تبلیغات ارزدیجیتالی، بخصوص در ارزهای جدید، کاربرد بسیار زیادی دارد.

گاها توکن های رایگان توسط یک سری از وب سایت در شرایطی در اختیار شما قرار میگیرد که از یک کیف پول بخصوص استفاده کنید یا آدرس آن را برای شرکت در سایتشان به اشتراک بگذارید، پس استفاده کردن از یک کیف پول امن در مرحله اول یک اقدام ضروری است. سعی کنید حدالامکان از اشتراک گذاری ادرس کیف پولتان خودداری کنید و همچنین، کیف پولی را که برای دریافت توکن از طرف شرکت به شما پیشنهاد میدهند را از همه نظر مورد بررسی قرار دهید تا از شما کلاهبرداری نشود.

بسیاری از وب سایت ها هستند که در این بین خدمات توکن های رایگان و یا کوین هایی که شرکت های ارزهای دیجیتالی بصورت رایگان به کاربران خود میدهند، معرفی میکنند. 

این وب سایت ها به شما میگویند که کی و کجا میتوانید توکن ها و سکه های رایگان از شرکت ها دریافت کنید . ولی بازهم لازم است که در معرفی هایی که از سوی این شرکت ها انجام میشود و یا فرایند هایی که به شما پیشنهاد میدهند تا توکن رایگان دریافت کنید را بطور کامل بررسی کنید چرا که این فرایند ها ممکن است نوعی کلاهبرداری باشد.

 


ایردراپ چه نقشی در توسعه ارزهای دجیتالی دارد؟

ایردراپ ها میتوانند برای توسعه ارزهای دیجیتالی به نوعی مهم و مفید باشند. یکی از دلایلی که ما ایردراپ ها را به عنوان یک فعالیت مفید برای ارزهای دیجیتالی میدانیم، نوع حالت تشویقی آن ها به استفاده از ارزهای دیجیتالی است. میدانیم که ایردراپ یک فعالیت تبلیغی یا برپایه سیاست های شرکت های ارزهای دیجیتالی است که درنهایت منجر به استفاده بیشتر کاربران از ارزهای دیجیتالی بخصوصی میشود.

درنظر بگیرید اشخاصی که نمیخواهند هزینه زیادی برای فعالیت در بازار ارزهای دیجیتالی انجام دهند همواره به دنبال یک راه برای سنجیدن این بازار پر رونق هستند. یکی از راه هایی که به آن ها پیشنهاد میشود، استفاده از توکن های رایگانی است که  به وسیله ایردراپ میتوانند بدست بیاورند.  در این صورت محک زدن بازار برای آن ها تقریبا بی هزینه خواهد بود و پس از استفاده از ارزهای دیجیتالی و تجارت آن ها، قطعا به سمت استفاده از ارزهای دیجیتالی دیگر سوق پیدا میکنند و به این شکل میتوانیم شاهد رشد استفاده از ارزهای دیجیتالی باشیم.

بسیاری مقوله استفاده از ارزهای دیجیتالی و بدست آوردن آن ها را پرهزینه و پیچیده میدانند. البته ارزهای دیجیتالی بطور کلی فرایند های پیچیده ای دارند، ولی این پیجیدگی به این معنا نیست که نتوانند به تجارت ارزهای دیجیتالی بپردازند، بلکه درک نحوه کارکرد آن ها و همچنین، استخراج و ماینینگ ارزهای دیجیتالی امری پیجیده و زمان بر است. برای از بین بردن این واهمه عمومی، میتوان از ارزهای دیجیتالی رایگان استفاده کرد تا افراد به تجارت در این صنعت عادت کرده و به فعالیت در این زمینه بپردازند.

بطور کلی، ارائه توکن و ارز رایگان به وسیله ایردراپ، بیشتر میتواند با جنبه های کاهش ریسک به ترغیب افراد برای شرکت در معاملات ارزهای دیجیتالی بپردازد.

یکی دیگر از فعالیت هایی که میتواند به رونق ارزهای دیجیتالی در این صنعت منجر شود، خاصیت تمرکز زدایی ایردراپ است. بسیاری در بازار ارزهای دیجیتالی فعالند که عمدتا به دلیل محدود بودن سرمایه، ترجیح به تمرکز سرمایه های خود در ارزهای مطرح مانند بیت کوین دارند و چندان رغبتی به استفاده از ارزهای دیجیتالی دیگر و سرمایه گذاری در ان ها ندارند. توکن های رایگان باعث میشود این افراد، با بازار ارزهای دیجیتالی دیگر نیز آشنا شده و کم کم سرمایه خود را در تمامی ارزهای دیجیتالی و آلت کوین ها پخش کنند. در این شرایط، تمرکز زدایی اتفاق میوفتد و مواردی که منجر به ایجاد حباب در ارزهای دیجیتالی میشود را تا حدود خنثی میکند.


چرا باید به استفاده از ایردراپ ها توجه نشان دهیم؟

میدانیم که استخراج ارزهای دیجیتالی ممکن است مشکل و هزینه بر باشد، همواره بسیاری از افراد به دنبال راه های راحت تری برای کسب ارزهای دیجیتالی بیشتری هستند. یکی از این راه ها میتواند دریافت ارزدیجیتالی از طریق ایردراپ باشد.

توجه کنید که ایردراپ شمارا بصورت رایگان با ارزهای جدیدتر آشنا میکند و همین امر منجر میشود که شما با بازارهای جدیدتری در زمینه ارزهای دیجیتالی آشنا شوید. این بازارها میتواند برای شما یک فرصت باشد.

از طرفی، تصور کنید یک ارز دیجیتالی بسیار کاربردی به تازگی به بازار وارد شود که بتواند در آینده حتی جایگزین بیت کوین باشد. در این شرایط، شما در مرحله اول با دریافت چند کوین و توکن رایگان از این ارز و نگهداری آن ها، زمانی که این ارز به رونق رسید، به سرمایه هنگفتی دست پیدا میکنید که تقریبا برای شما رایگان تمام شده است.

بازار ارزهای دیجیتالی، بازار فرصت و چابکی است. شما لازم است که سرعت و چابکی لازم را برای شناخت ریسک ها و تحلیل هایی که ممکن است منجر به سقوط بازر شود داشته باشید. از طرفی، لازم است که فرصت ها را ببینید و بشناسید و از آن ها در زمان مناسب نهایت استفاده را بکنید.

 فرصت طلبی در بازار ارزهای دیجیتالی حرف اول را میزند و ایردراپ ها در حقیقت، حکم فرصت هایی را دارند که برای شما بصورت محدود ولی واقعی ایجاد میشوند و میتوانید بدون ریسک و هزینه ای، به استفاده از این فرصت ها بپردازید.

در استفاده از فرصت هایی مانند ایردراپ ها، امنیت خود را همواره به عنوان اولویت درنظر بگیرید و  به فرصت هایی که خطر امنیتی و یا کلاهبرداری دارد و یا تضمینی برای کارکرد مناسب آن وجود ندارد، تا حد امکان وارد نشوید.

 آخرین مطالب وبلاگ

آخرین اخبار دنیای ارز دیجیتال و کریپتوکارنسی از تیم تحریریه کوین پرداز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/coinpardaz/public_html/app/views/partial/frontend/footerother.phtml on line 14