ICO ) initial customer offering)

۱۳ تیر ۱۳۹۹ ۲۱:۵۶:۱۸

ICO یک مبحث بسیار نوین در زمینه ارزهای دیجیتالی است، به همین دلیل بهتر است، اگر می خواهید وارد دنیای ارز دیجیتال شوید، باید با این روش آشنایی داشته باشید. ICO معمولا برای افرادی کاربرد دارد که می خواهند سرمایه ای را جذب کنند و پیدایش آن از زمانی است که ارزهای دیجیتالی روز به روز شروع به محبوب شدن کردند.

 

روش سرمایه گذاری مناسب از طریق ICO به چه صورت است؟

مرحله ی دارای سرمایه گذاری در ICO چیست؟

ارزیابی کیفیت کد در سرمایه گذاری ICO به چه صورت است؟

ICO در گذشته به چه صورت بوده است؟

نکات مهم در مورد سرمایه گذاری در ارز دیجیتالی ico شامل چه مواردی می باشد؟

ارز دیجیتالی ico چیست؟

مدل فروش در ارز دیجیتالی ICO به چه صورت است؟

چگونه یک ico معتبر را تشخیص دهیم؟

مزایای ارز دیجیتالی ICO چیست؟

معایب ارز دیجیتالی ICO چیست؟

بهترین ICO ها در حال حاضر کدام ها هستند؟

آیا ICO را می توان پایانی برای روش های سنتی دانست؟

 

روش سرمایه گذاری مناسب از طریق ICO

در این روش ICO های مختلفی وجود دارند که مردم را تشویق به سرمایه گذاری با سود کلان می کنند، ولی مردم باید با آگاهی کافی در این شبکه سرمایه گذاری کنند، چون ممکن است، این شبکه ها استحکام و دوام کافی را نداشته و فریب دهنده باشند. معمولا بیشتر ICO ها توسط ارز دیجیتالی اتریوم بکار می روند و این فناوری بصورت آزمایشی است و تا حد زیادی این شبکه پایه و اساس علمی ندارد. در این شبکه برای رسیدن به اهداف، افراد را دعوت به همکاری می کنند، به صورتی که از خود افراد برای پیشبرد اهداف استفاده می کنند. از اینرو از آنها می خواهند که سرمایه گذاری کنند، حال مردم نیز باید اطلاع و آگاهی لازم را از شبکه داشته باشند و تمامی اقدامات را به صورت کاملا سنجیده انجام دهند، زیرا در بیشتر مواقع این سرمایه گذاری ها سود نسبتا خوبی دارند.

این ارز دیجیتالی به تازگی وارد بازار شده و دارای نوسانات است، در بعضی موارد سوددهی آن ممکن است، منفی شود، پس نباید عجولانه در آن سرمایه گذاری کرد. به این نتیجه میرسیم که سپرده گذاری سنتی از نظر امنیت و اطمینان خیلی بهتر از سرمایه گذاری های جدیدی است که به تازگی وارد بازار شده است. پس اگر فردی هستید که نمی خواهید ریسک کنید، بهتر است، همان سرمایه گذاری های سنتی را انجام دهید، اما باید این نکته را بدانید که برای پیشرفت در کار باید گاهی ریسک کرد و در حال حاضر بهترین عرصه برای ریسکی مطمئن همین روش سرمایه گذاری از طریق ICO است.


مرحله ی دارای سرمایه گذاری در ICO

سرمایه گذاری در ارز دیجیتالی ICO دارای استاندارد های لازم نیست، به طوری که ممکن است، این شبکه به صورت آزمایشی و یا به صورت موقت طراحی شده باشد، به همین دلیل بیشتر کارشناسان معتقدند که این سرمایه گذاری هیچ قانون استانداردی ندارد. به همین دلیل بهتر است، سرمایه گذاری ها حتما در شبکه هایی انجام شود که کد دارند.


ارزیابی کیفیت کد در سرمایه گذاری ICO

اگر در شبکه ای قبل از اینکه سرمایه گذاری انجام شود، کد برنامه نویسی و یا مطالب نوشته شده ی آن باز نشود، این نشانه ی زنگ خطر در سرمایه گذاری است. زمانی که کد برنامه نویسی بر روی شبکه ای نصب شده باشد، افراد می توانند در مورد سرمایه گذاری خود اطلاعاتی بدست آورند و با اطمینان از این شبکه به سود دهی برسند. بسیاری از افراد معتقدند که ico ها معتبر نیستند و بیشتر حباب هستند، اما باید بدانید که سرمایه گذاری در ico بر مبنای بالا و پایین رفتن ارز ( به صورت حدس و گمان )صورت می گیرد. افراد باید بدانند که سرمایه گذاری در ico ناپایدار است و با این شبکه به هدف اصلی خود نمی رسند، زیرا بیشتر این ارزهای دیجیتالی ico کلاهبرداری هستند، اما همیشه اینگونه نیست و حتی ممکن است، در بعضی موارد بهترین انتخاب برای سرمایه گذاری ico ها باشند.

 ICO زیر نظر شبکه اتریوم ها هستند، به همین دلیل در همان ابتدا ارزش سود دهی آنها پنج هزارم بیت کوین بود، اما به مرور زمان ارزش سود دهی به پنج صدم بیت کوین رسید، حتی می توان گفت در برخی موارد ارزش این ارز سود دهی به هزار درصد نیز رسید. با توجه به این شرایط باعث شد که ارز دیجیتالی ICO به موفقیت بزرگی برسد، البته در برخی موارد سرمایه گذاری این شبکه با ضرر نیز همراه بوده است که بیشتر زمان هایی است که کلاهبرداران سایتی را درست می کنند و در آن جملات وسوسه انگیز را روی این شبکه می گذارند و بسیاری از افراد هم بدون آگاهی در این سایت ها سرمایه گذاری میکنند و با ضررهای زیادی مواجه می شوند. بازار ICO دارای قانون و ضوابط خاصی نیست، ممکن است، سیر صعودی داشته باشد و افراد سوددهی بالایی را تجربه کنند و یا ممکن است، سیر نزولی را طی کند و در آن صورت سرمایه منفی می شود.


انواع ICO ها در گذشته

 • ریپل: یکی از ICO هایی که در گذشته طرفداران زیادی داشت، ارز دیجیتالی ریپل بود. در این شبکه مبلغی را به عنوان هزینه ی XRP شبکه از افراد دریافت می کنند. در ico نوسانات بسیار زیاد بود، به عنوان مثال ممکن بود قیمت از 5000 ساتوشی شروع و ناگهان به زیر 1000 ساتوشی برسد که در ابتدا روند صعودی و سپس روند نزولی داشته است، حتی در بعضی موارد دیده شده است که به زیر 600 ساتوشی هم نزول داشته است.

 • Next: این ارز دیجیتالی یکی از جدیدترین انواع ارزهای دیجیتالی در سال 2013 است که در شبکه ی ico قرار دارد و اکنون در بازار رشد خوبی داشته است.

 • مستر کوین: روی لایه های بیت کوین توسط مستر کوین شبکه های متعددی درست شد و افراد توانستند در آن سرمایه گذاری کنند که این سرمایه گذاری با مرور زمان روند صعودی داشته و با سوددهی بالایی در اختیار مردم قرار گرفته است، یکی از محبوبترین آنها شبکه مستر کوین است که سود بسیار خوبی دارد.

 • اتریوم: از بزرگترین شبکه های اتریوم است که توانسته موفقیت های زیادی را سپری کند، البته این شبکه همچنان در حال فعالیت است.

 • Lisk: این ارز دیجیتالی یکی دیگر از مواردی است که در ICO قرار دارد. زبان برنامه نویسی که در lisk طراحی شده است، امکان این را بوجود آورده است که امضاهای الکترونیکی در آن دسترسی را آسان تر کنند.


هفت نکته مهم در مورد سرمایه گذاری در ارز دیجیتالی 

1 ) آماده پذیرش ریسک زیاد باشید، اولین نکته ای که افراد باید در مورد سرمایه گذاری ICO بدانند این است که مردم بر این باورند که سرمایه گذاری در ارز دیجیتالی با سود بالای همراه است، اما باید صبور باشند. شاید حدود پنج سال پیش می توانستیم سود بالایی داشته باشیم، ولی الان به علت بالا و پایین بودن نوسانات ارزی، وارد شدن در این شبکه با خطر زیادی روبرو است و افراد خود را باید برای هر پیشامدی آماده کنند. با وجود اینکه این ارزها در شرکت های بورسی نیستند و هیچ دولتی و نهادی آنها را حمایت نمی کند، ممکن است، در لحظه رشد بالایی داشته و بعد از چند ثانیه یک دفعه سقوط قیمت داشته و منفی شود.

2) هیچ کس قادر به پیش بینی در این ارز نیست: در بازارهای ارز دیجیتال یک قانون، استاندار و یک الگوی ثابتی وجود ندارند که بتوانیم سرمایه گذاری را پیش بینی کنیم، اما معمولا بر مبنای درخواست مردم رشد صعودی و نزولی دارد و هیچ کنترلی بر روی این نوع ارز ها وجود ندارد. هر اتفاق بین المللی که رخ می دهد، باعث می شود که این ارزها تا میلیون ها دلار پایین بیاید، برای همین است که سرمایه گذاری در بازار ارز دیجیتالی ico اصلا قابل پیش بینی نیست.

3) دقیق بودن در سرمایه گذاری: قبل از اینکه بخواهیم در این بازار ارز سرمایه گذاری کنیم، باید اطلاعات لازم در مورد این شبکه را داشته باشیم، چون ممکن است، مقدار ارز دیجیتالی بیت کوین را به صورت اشتباه و یا اینکه اطلاعات کیف پول الکترونیکی خود را بدون آگاهی در اختیار شبکه قرار دهیم، چون هیچ مسئولی بر این شبکه نظارت ندارد. پس اگر می خواهید وارد این شبکه بشوید، قبل از هر کاری دقت داشته باشید که شما مسئول رفتار خود هستید و باید قبل از انجام هر کاری دقت داشته باشید که بی گدار به آب نزنید، زیرا اگر اشتباهی مرتکب شوید، نمی توانید از هیچ ارگانی پیگیری کنید.

4) بالا بردن امنیت حساب: کیف پول های الکترونیکی برای معاملات ارزی دیجیتالی بصورت آنلاین انجام می شوند که معتبر ترین این ارزها، ارزهای دیجیتالی بیت کوین و اتریوم هستند. روش دیگر گذاشتن رمز عبور در کیف پول الکترونیکی است. اگر از چندین سایت استفاده می کنیم، نباید تمامی سایت ها یک رمز عبور داشته باشند و کلید خصوصی این رمزها را باید در جایی مطمئنی نگه داشت. زمانی که آدرس سایت را بطور کامل نوشتیم، بعد از آن می توانیم رمز عبور را وارد کنیم، چون در روش کیف الکترونیکی آنلاین افرادی که تخصص زیاد در علم فناوری را دارند، می توانند کیف ما را هک کنند که به این افراد هکر می گویند.

5 ) قبل از سرمایه گذاری ارز مورد استفاده خود را بشناسیم: در ارز دیجیتالی کلاهبرداری بیشتر صورت می گیرد، این موضوع در مورد شبکه های معتبر هم صدق می کند. بعضی افراد با توجه به رشد نمودار که روند صعودی دارد، وسوسه شده و سرمایه گذاری می کنند، بدون اینکه در مورد شبکه ارز دیجیتالی اطلاع داشته باشند و همین امر باعث شده است که فریب بخورند. ما ارزهای اولیه موفق و معتبری نیز داشته ایم، مانند ارز دیجیتالی اتریوم که استاندارد است و با روند صعودی که داشته است، توانسته افراد را به سوددهی خوبی برساند.

6) هیجان زدگی در مورد ارز دیجیتالی را باید کنار گذاشت: افراد تازه کار در این امر با دیدن رشد نمودار هیجان زده شده و به خرید و فروش ارز و دلار و یا سکه می پردازند، معمولا خیلی سریع شکست می خورند و باید بگوییم این شتاب زدگی معمولا نتیجه ی خوبی ندارد. با سرمایه گذاری در ارز دیجیتالی و با کمی صبر از سود بالا استفاده کنیم، چون ارزهای دیجیتالی نوسانات زیادی دارند.

7) از سیستم پانزی اجتناب کنیم: ما باید فریب سایت هایی که وعده دو برابر سوددهی را می دهند را نخوریم، چون ممکن است، اعتبار نداشته باشند. به خاطر سخت بودن در عملیات ارز دیجیتال سیستم پونزی در این راستا فعالیت خود را شروع کرده است. این سیستم با اعلام پرداخت سود به افرادی که سرمایه گذاری کرده اند، سرمایه پولی و ارزی آنها را جمع آوری کرده است، به طوری که در ابتدا برای اطمینان افراد با این شبکه، سود آنها را پرداخت میکند و این سود از افراد جدیدی که سرمایه گذاری کرده اند تامین می شود. با گذشت زمان این سیستم پونزی برای سرمایه گذاران افشاء شده است و مردم متوجه ضرر خود می شوند. به همین دلیل است که اول باید آگاهی و اطلاع لازم در مورد سرمایه گذاری در هر شبکه ارزی را داشته باشیم. نتیجه میگیریم که سرمایه گذاری در این ارزها گر چه با سود فراوانی همراه است، اما خطراتی هم دارد که افراد نباید با چشم بسته در این ارزهای دیجیتالی سرمایه گذاری کنند.

 

روشی که در آن قبل از اینکه طرح افتتاح شود، ارزهای دیجیتالی توسط افراد خریداری شده و در آن سرمایه گذاری می کنند را ارز دیجیتالی ICO می گویند. افراد با استفاده از ارز دیجیتالی بیت کوین یا ارزهای دلار و یورو در طرح مربوطه سرمایه گذاری می کنند، یعنی در برابر پولی که می دهند ارز دیجیتالی می گیرند. دو روش جایگزین در ارز دیجیتالی ico وجود دارد، که در زیر به آنها اشاره کرده ایم:

عرضه اولیه آن در صرافی (IEO ):

در این روش فردی که می خواهد سرمایه گذاری انجام دهد، به صرافی های بزرگ ارز دیجیتالی مراجعه می کند و به منظور جمع آوری سرمایه در مقابل فروش ارز دیجیتالی آن را مدیریت میکند. در صرافی های بزرگ معمولا قبل از انجام فعالیت، پیش فروش ارز دیجیتالی را انتخاب می کنند. این امر باعث شده است، کلاهبرداری کاهش یابد، زیرا بین کسی که سرمایه گذاری انجام می دهد و گروهی که این سرمایه را توسعه می دهند، صرافی قرار دارد.

 

عرضه اولیه ارز دیجیتالی با اوراق بهادار( STO ):

عرضه اولیه ارزهای دیجیتالی با اوراق بهادار یکی دیگر از روشهای جذب سرمایه است که خیلی شبیه ICO است، اما خطر سرمایه گذاری در آن بسیار کم است، یعنی ارزهای دیجیتالی توسط اوراق بهادار ثبت شده است. در این امر اول باید تمام مراحل قانونی و استاندارد های لازم انجام شوند، زیرا باعث می شود که صحت اوراق بهادار را ضمانت کند. در این سرمایه گذاری تعهدی که شرکت های توسعه دهنده دارند، خیلی معتبر است.

 

مدل فروش در ارز دیجیتالی ICO

این ارزها به دو گروه اصلی تقسیم می شوند که گروه اول ارز دیجیتالی سهام یا اوراق بهادار می باشد، در این مدل سهام به سرمایه گذار فروخته می شود و سپس سرمایه گذار در سود و زیان با شرکت مربوطه شریک می شود. گروه دوم به ارزهای دیجیتالی کاربردی شهرت دارند که به فرد اجازه استفاده از محصولات معرفی شده را می دهند، سپس در همین راستا سکه ای را مشخص می کنند که بیشتر شرکت ها برای اینکه سرمایه گذار زیادی را جذب کنند، از ارز دیجیتالی کاربردی استفاده می کنند. در زیر به مدل های رایج دیگر اشاره کرده ایم:

 • مدل فروش ارز دیجیتالی با عرضه ی نامحدود با نرخ ثابت: این مدل یکی از شناخته ترین مدل های فروش است که در این روش فرد با مراجعه به صرافی ها ارز دیجیتال خود را با نرخ سوددهی معین تهیه می کند. این نرخ سود برای کسی که سرمایه گذاری کرده است، بسیار جذاب است که ممکن است، در عرضه اولیه سکه روند کاهشی داشته باشد، بنابراین از یک دوره مشخص برای فروش ارز دیجیتالی استفاده شده است.

 • سرمایه حداقلی: در این روش اگر سرمایه به حد Hard cap هم رسیده باشد و یا روند صعودی داشته باشد، جذب سرمایه تا انتها در ارز دیجیتالی ico ادامه پیدا می کند.

 • سرمایه حداکثری: حداکثر میزان سرمایه گذاری در ارز دیجیتالی ico (Hard cap) است که یک مدت زمان خاصی برای شرکت در این طرح معین شده است. در این روش، مراحل فروش آن به محض پیوست به ico شروع می شود و در انتهای مدت زمان تعیین شده مشارکت در سرمایه گذاری متوقف می شود.

 • سرمایه مخفی: در این مدل فروش افرادی که سرمایه گذاری می کنند، اطلاعات لازم در مورد تخصیص سرمایه را ندارند، بلکه محتوای این طرح فقط در زمان ارز دیجیتالی ico فاش و برملا می شود.

 • مدل فروش حراج هلندی: در این روش قبل از اینکه برای ارزهای دیجیتالی قیمت مصوب شود، پیشنهاداتی از طرف تمام سرمایه گذاران جمع آوری می شود، سپس بالاترین قیمت تعیین شده در برابر کمترین ارز دیجیتالی به فروش میرسد. تمام افرادی که پیشنهادات آنها مورد تایید قرار گرفته است، ارزهای دیجیتالی خود را با بالاترین قیمت دریافت می کنند.

 • مدل فروش حراج هلندی معکوس: در این روش ارزهای دیجیتالی به صورت محدود است، بطوریکه ( مدت روزهایی که برای فروش در نظر گرفته شده)، روزانه فقط بخشی از این ارزهای دیجیتالی فروخته می شوند و سود آنها به سرمایه گذار پرداخت می شود.

 • مدل فروش جمع آوری و بازگشت: در این روش مقدار معین شده ای برای شرکت در این طرح در نظر گرفته شده است، زمانی که این طرح فروش به پایان می رسد، ارزهای دیجیتالی با مقدار سهم تعیین شده اختصاص یافته و باقیمانده سرمایه به افراد برمی گردد.

 • مدل فروش سقف پویا: در این روش سرمایه گذاران می توانند حداکثر سرمایه ی از قبل تعیین شده را به عنوان سپرده انتخاب کنند که اگر در معاملات بیشتر از آن سقفی که برای سرمایه تعیین شده، موجود باشد، عودت داده می شود. این نوع فروش بر تعداد سهم و یا سوددهی تأثیر می گذارد. بخاطر ریسک بالایی که در ارز دیجیتالی ico وجود دارد و از طرفی یکی بهترین انواع معاملات در بین سرمایه گذاران است، ولی باید توسط شرکت مربوطه برای آگاهی بیشتر افراد و همچنین برای اینکه افراد اطمینان حاصل کنند، فروش ارز دیجیتالی به طور کامل توضیح داده شود.


 برای آنکه یک ICO معتبر داشته باشیم، باید اقدامات زیر را انجام دهیم:

1 ) شرکت سرمایه گذار باید در سایت خود عرضه ی اولیه سکه را بطور کلی برای فرد بازگو کند تا به کمک شبکه های اجتماعی بتوانیم افراد را شناسایی کنیم و با اطمینان از شرکت، سرمایه گذاری خود را انجام دهیم. با تشخیص اینکه افراد با تجربه و شناخته شده این شرکت را مدیریت می کنند، با خیال راحت می توان ارز دیجیتالی را تهیه و از سود دهی بالا استفاده کرد.

2) باید در مورد ارز دیجیتالی که تهیه می کنیم، با افراد مشورت کنیم و از تجربه ی آنها استفاده کنیم. فقط کافیست که نام ارز دیجیتالی را در اینترنت پیدا و اطلاعات لازم را بدست آوریم. افراد با تجربه و آگاه بصورت ویدئو صحبت های خود را ضبط و در سایت ارزی برای دیگر افراد می گذارند.

3) گزارش کامل در مورد ارز دیجیتالی ICO را در شبکه توضیح داده که به این روش (نقشه راه) می گویند. ارزی که در آن نقشه راه به طور کامل بیان نشده است، معتبر نیست و به احتمال زیاد این ارز کلاهبرداری است و باید به آن شک کنید.

4) بهتر است، افراد مشهور در این ارز دیجیتالی سرمایه گذاری کرده باشند، و آن را بطور کامل توضیح داده باشند. یکی از امتیازاتی که افراد در این ارز سرمایه گذاری می کنند، همین سرمایه گذاری افراد مشهور و شناخته شده است، برای همین است که ارز دیجیتالی ICO معتبر بوده و هیچگونه کلاهبرداری در آن انجام نمی شود.

5) عقل و منطق: تعداد بیشتری از ارزهای دیجیتالی افراد را تشویق به سرمایه گذاری می کنند و به آنها از سوددهی بالا و دریافت پاداش زیاد سخن می گویند تا بتوانند تمام سرمایه مردم را بدست آورند. به همین دلیل است که مردم با آگاهی و اطلاعات در مورد سرمایه گذاری در شبکه ها باید با منطق جلو بروند نه این که احساسی عمل کنند. ارز دیجیتالی ICO بهترین روش برای سرمایه گذاری با سوددهی بالا توسط شرکت های معتبر و شناخته شده است. ارزهای دیجیتالی ICO زیادی هستند که روند نزولی داشته اند که نباید آنها را برای سرمایه گذاری انتخاب کنیم، چون ممکن است، سرمایه ما نابود شود.


مزایای ارز دیجیتالی ICO

 • به راحتی قابل دسترس و سرمایه گذاری آسان است، به صورت واضح از آغاز تا پایان طرح در شبکه توضیح داده شده است، خطر سرمایه گذاری نزولی در آن کم است، با این مزیت ها فرد می تواند گام محکمی را برای کسب سرمایه گذاری بردارد.

 • در ارز دیجیتالی ICO سرمایه مالی به صورت کلی و نامحدود و بدون اینکه تحت نظارت ارگانی باشد، حمایت شده است. این شبکه با افراد سرمایه گذار و رمزگذاری ها بوجود آمده است و افراد می توانند اخبار این ارز دیجیتالی را به راحتی مشاهده نمایند و در مورد تغییرات بوجود آمده در آن تبادل نظر کنند. برای اینکه شبکه بتواند به کار خود ادامه دهد، بصورت سهام نامحدود، این ارزهای دیجیتالی را بین مردم رایج نموده است. مردم با خرید این سهام که رشد صعودی داشته است، می توانند از سوددهی آن استفاده کنند.

 • ارزهای دیجیتالی ICO نکته ی مهمی دارند که به کمک آن سرمایه ی مردم را جذب می کنند و باعث می شود که نظرهات بین المللی را مورد توجه قرار می دهد.


چالش ها و معایب ICO در اقتصاد

فضای بدون قانون: ارز دیجیتالی ICO توسط هیچ ارگانی قانون گذاری نشده است، همین امر باعث می شود که خطراتی اقتصادی برای کشور به همراه داشته باشد.

عدم محافظت از سرمایه گذار: سرمایه گذار از نظر مالی، تحت حمایم هیچ ارگانی نمی باشد. چون هیچ ضوابط قانونی در آن وجود ندارد و اگر سرمایه گذار در این ارز خسارت بینند از هیچ جا نمی تواند پیگیری کند.

نوسانات شدید قیمتی: ارزهای دیجیتالی و ارزهای که رمزنگاری شده اند در حال تغییر هستند، ممکن است که در یک لحظه نمودار رشد صعودی و سوددهی بالا داشته و در همان لحظه رشد نزولی و سقوط قیمت داشته باشند.

مستندات ناکافی: در ارز دیجیتالی ICO که از طریق سایت ها معرفی می شود، اطلاعات لازم در مورد نحوه ی سرمایه گذاری برای افراد، در اختیار آن ها قرار داده نمی شود.

متعلق به مراحل ابتدایی: ارزهای دیجیتالی ICO تازه وارد بازار شده و تجربه ی کافی در زمینه ی ارز را ندارند و شاید به مرحله ی اجرایی هم نرسند که بتوانند موفقیت های لازم را کسب کنند.

معرفی شبکه های تقلبی: یکی از مهم ترین معایب این روش معرفی شبکه های تقلبی است. به خاطر اینکه راه اندازی ارز دیجیتالی ICO به آسانی صورت گرفته است، امکان کلاهبرداری از پولهای مردم که سرمایه گذاری کرده اند نیز به راحتی انجام می شود. ممکن است، هر فرد ارز کمی را سرمایه گذاری کرده باشد، ولی همین ارز های کم با افراد بیشتر، می تواند پول هنگفتی برای سارقان باشد.

دلیل جذابیت ارز دیجیتالی ICO: بسیار جالب است که جذابیت این ارز دیجیتالی باعث بروز یک عیب بزرگ در این روش می شود. قیمت ارز دیجیتالی ICO باعث شده است که افراد زیادی در این ارز سرمایه گذاری کنند. زمانی که این ارزها را بصورت پیش فروش تهیه می کنند، دارای قیمت پایینی بوده و بعد از اینکه وارد صرافی و یا شبکه می شوند، رشد صعودی را طی کرده و سرمایه گذار در آن به سوددهی می رسد. در بعضی مواقع این ارزهای دیجیتالی زودتر از زمان تعیین شده به فروش می روند و همین امر باعث شده است که افراد امکان سرمایه گذاری خود را از دست بدهند.


نتیجه گیری

هر فردی برای اینکه در کارهایش موفق باشد، باید ابتدا شناخت کامل و کافی در مورد روش مورد نظر را به دست بیاورد. ICO به عرضه اولیه سکه گفته می شود که یکی از روش های مختلف در جهان برای جذب سرمایه است. ای سی او معایبی دارد که باید افراد با آن آشنا شوند، یکی از مهم ترین معایب آن نبود قانون است، به همین دلیل بیشتر افراد سوجو از این فضا سوء استفاده می کنند و از افرادی که اطلاعات کافی ندارند، کلاهبرداری می کنند و از آنجایی که به هیچ ارگانی وابسته نیست، فرد نمی تواند از راههای قانونی بررسی های لازم را انجام دهد.

 آخرین مطالب وبلاگ

آخرین اخبار دنیای ارز دیجیتال و کریپتوکارنسی از تیم تحریریه کوین پرداز

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/coinpardaz/public_html/app/views/partial/frontend/footerother.phtml on line 14